



| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 7 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Data Rate | 2 Mbps |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
Stock: 1101
Distributors
pcbx
Unit Price$2.89507
Ext.Price$2.89507
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.89507 | $2.89507 |
| 10 | $2.45088 | $24.50880 |
| 25 | $2.26736 | $56.68400 |
| 50 | $2.09758 | $104.87900 |
| 100 | $1.94049 | $194.04900 |
| 300 | $1.87663 | $562.98900 |
| 500 | $1.81487 | $907.43500 |
| 1000 | $1.75968 | $1759.68000 |
